مراکز خرید باکو

شنبه 23 اردیبهشت 1396 ساعت 17:18

باکو لغایت یک دهه قبل پیش مقصد خرید مهمی نبود و اغلب به خاطر جاذبه‌های تاریخی‌اش معروف بود. اما توی این چند سنه کناره برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها و سازه‌های مدرن، کلی مرکز خرید بزرگ و لوکس هم در آن ساخته شده که دل توریست‌های عاشق خرید را می‌برند. محبوب‌ترین برندهای بین‌المللی در باکو شعبه و نمایندگی دارند که بیشترشان را توی مرکزخریدهای باکو پیدا می‌کنید. تنوعشان هم حرف ندارد؛ از برندهای پوشاک ترکیه الی برندهای اروپایی و آمریکایی و عینک و جواهرات مارک‌دار. خرید در باکو احد از لذت‌های دلچسب سفر به این شهر و یک تجربه کامل است. لباس‌های مرغوب و مارک‌دار می‌خرید، پسینیان فیلم‌های سینمایی جهان را مشاهده می‌کنید، از رستوران‌ها و کافه‌های گوناگون مراکز خرید باکو لذت می‌برید، و همراه بچه‌ها در شهربازی‌ها یا زمین‌های بازی ویژه خوش می‌گذارنید. خرید در باکو یگانه از بهترین خاطره‌های سفرتان خواهد شد.

۱  مرکز خرید ۲۸ مال مرکز خرید ۲۸ مال 


۲۸ گرد از محبوب‌ترین مرکز خریدهای باکو است که پاتوق عصرگاهی خیلی از محلی‌ها است. ساحل مرکز خرید ایستگاه مترویی به اسم ۲۸ مه پیمان گرفته که دسترسی به آن را خیلی راحت کرده و نام مرکز خرید هم از همینجا آمده. ساختمان ۲۸ شیک و ساده است و توی پنج طبقه‌اش نزدیک ۷۰ برند بین‌المللی و محلی پیدا می‌کنید. برندهای متوسط که دوستشان داریم مشابه گپ، مانگو، ماسیمو دوتی، زارا و نکست همگی اینجا شعبه دارند. برندهای ساعت و زیورآلات و اکسسوری مشابه سواروسکی، سواچ و خیلی‌های سایر هم اینجا پیدا می‌شوند. ۲۸ مال کلی کافه و رستوران محلی و زنجیره‌ای و محبوب‌ترین سینمای باکو را هم در خودش جای داده.

۲  مرکز خرید مترو پارک مرکز خرید مترو پارک


گذرتان به خیابان تبریز که بیفتد، درست رو به روی ایستگاه متروی نریمانف، مرکز خرید مترو پارک را می‌بینید که قبل از هرچیز نمای جالب و مدرنش توجه آدم را جلب می‌کند. اینجا هم یکی از بهترین مرکز خریدهای باکو است و پر از برندهای جور وا جور. اگر یکی از برندهای محبوبتان را توی ۲۸ مال پیدا نکردید، اینجا احتمالا پیدایش می‌کنید. مترو پارک حدود ۶۰ برند البسه و اکسسوری دارد: بنتون، سیسلی، مانگو، پینک، ورا مودا و خیلی اسم‌های سایر که رویت فروشگاه‌های دلبازشان توی باگو آدم را به هیجان می‌آورد. طبقه پنجم و ششم مترو پارک هم مخصوص بچه‌ها است: زمین بازی هپی لند، بولینگ و یک گیم نت مجهز. برای خرید از برندهای تخفیف‌دار در باکو، باید اواخر فصل سری به مترو پارک بزنید.


۳  مرکز خرید پارک بلوار مرکز خرید پارک بلوار 

بلوار باکو را که حتما می‌شناسید؛ تفریحگاه ساحلی معروف و سرسیز شهر که عصرها همه مردمان  را توی خودش جمع می‌کند. احد از همین عصرهایی که برای گشت زدن به بلوار می‌آیید، سری هم به مرکز خرید پارک بلوار همان حوالی بزنید که یگانه از معروف‌ترین مرکز خرید های باکو است. خرید در باکو خیلی وقت‌ها یک تجربه تفریحی است؛ کنار دریای خزر را می‌بینید، قایق‌سواری می‌کنید، در بلوار باکو قدم می‌زنید و بعد هم خودتان را غرق خوشی‌های مرکز خرید پارک بلوار می‌کنید. به جز برندهای دوست‌داشتنی مثل آدیداس، نایک، دبنهامز و فسیل، شش سالن سینما و تفریحاتی هم برای بچه‌ها در باکو هستی دارد.


۴  پورت باکو   پورت باکو  


پورت باکو جدیدترین و بزرگترین مرکز خرید باکو است که در سال ۲۰۱۴ ساخته شده و فوق‌العاده دوست داشتنی است. اگر پیمان باشد احد از مرکزخریدهای باکو را به عنوان بهشت خرید باکو شناسایی کنیم، حتما همین پورت باکو است. اینجا سه طبقه دارد. طبقه همکف برندهای لوکس همانند آرمانی، بربری، کلوئه، رالف لارن، مکس مارا، تگ هوئر و تیفانی شعبه دارند. طبقه اول برندهای متوسط و محبوب همانند دیزل، تاپ‌شاپ و ماسیمو دوتی شعبه دارند و طبقه دوم هم چند برند سایر به علاوه کلی کافه و رستوران می‌بینید. پورت باکو یک جورهایی بین‌المللی‌ترین و باکلاس‌ترین مرکز خرید باکو محسوب می‌شود.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.