حمل و نقل عمومی

شنبه 6 خرداد 1396 ساعت 12:42
حمل و نقل عمومی
 
همانند سایر فرودگاه‌های بین‌المللی جهان، فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف نیز انواع وسائط حمل‌ونقل عمومی را برای رفاه حال مسافران و سهولت تردد آن‌ها فراهم کرده است.
 
مینی‌بوس
 
فرودگاه باکو
 
مینی‌بوس‌های اکسپرس شماره ۱۱۶ از ابتدای صبح تا پاسی از شب هر ۳۰ دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر و برعکس در حال تردد هستند.
 
اتوبوس
 
فرودگاه باکو
 
اتوبوس‌های فرودگاه در خارج از ساختمان اصلی فرودگاه و در جوار پارکینگ قرار دارند. مسیر حرکت این اتوبوس‌ها از فرودگاه آغاز شده و ایستگاه پایانی آن پارک صمد وورغون (S. Vurgun’s Park) در خیابان ۲۸ می قرار دارد. زمان لازم برای پیمودن این مسیر در حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است.
 
تاکسی فرودگاه
 
فرودگاه باکو
 
تاکسی‌های رسمی فرودگاه نیز همانند اتوبوس‌ها در مقابل ساختمان فرودگاه مستقر هستند. این تاکسی‌ها مجهز به تاکسی‌متر نبوده و هدایت مسیر تا حدودی برعهده مسافر است. برای استفاده‌ از این تاکسی‌ها باید ابتدا به کیوسک تاکسیرانی مراجعه و پس از اعلام مسیر و توافق مبلغ کرایه، فیش خود را دریافت و سوار خودرو شوید. البته برای کاهش هزینه می‌توانید با تاکسی تا اولین ایستگاه مترو (ایستگاه کوراوغلو) مراجعه و پس از ۴ تا ۶ ایستگاه با قطار شهری به مرکز شهر باکو دسترسی پیدا کنید.
 
خطوط هوایی
فرودگاه باکو
 
فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص منطقه‌ای خود، یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارتباطی میان شمال، جنوب، شرق و غرب محسوب شده و از این رو، بسیاری از پروازهای بین‌المللی اعم از مسافری یا باربری طولانی ملزم به توقف یا استفاده از مسیرهای هوایی این فرودگاه هستند. به دلیل تقاضای شهروندان ایرانی به ویژه هموطنان منطقه شمال غرب برای سفرهای تفریحی و تجاری به باکو، خطوط هوایی داخلی و خارجی دارای پروازهایی مسافری و باربری ثابتی به مقصد این فرودگاه و برعکس در برنامه سالانه خود هستند.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.