جاذبه های گردشگری ارمنستان

یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 16:34

مجسمه مادر ارمنستان

مجسمه مادر این تندیس بزرگ ٢٣ متری، در خیابان مسروپ مشتوت، در میدانی که به سبک معماری شوروی پیشین ساخته شده، پیمان گرفته است. مجسمه مادر ستون‌هایی دارد که با لامپ و فواره‌های زیادی تزئین شده است. می‌گویند تندیس مادر ارمنستان با شمشیری که به ‌دست گرفته و محافظی که جلوی پروا است، یک محافظ برای کشور است و آن را مظهر سازش می‌دانند. مجسمه مادر ارمنستان خیلی‌ها را هم به‌یاد سوسه مایریک، زنی که پا به‌ پای جوانان برای ارمنستان جنگید و به او لقب مادر ارمنستان را دیتا بودند، می‌اندازد. پارک سرسبز حقتاناک هم در تقرب مجسمه قرار گرفته که چرخ و فلک ویژه کودکان و کافه‌ها و رستوران‌های کوچک با غذاهای محلی دارد.مسافران تور ارمنستان می توانند از این مکان بازدید کنند.


موزه قلعه اربونی ارمنستان

موزه اربونی مکان تاریخی توسط پادشاه اوراتورها تقریبا 3000 سال قبل در کنار دریاچه وان در ترکیه کنونی بنا شده است.این قلعه در قسمت جنوب شرقی ایروان بر روی تپه ای قرار گرفته است. قلعه اربونی به معنای قلعه خون بوده است و امروزه باستان شناسان از اجناس یافته از قلعه فلز کاری های بسیار زیبای اورارتویی را در دید بازدیدکنندگان تور ارمنستان قرار گذاشتند.نمای موزه از جنس برنج از پیکرهای اوراتوری را دارد که در سال 872 قبل از میلاد این قلعه قلعه توسط آرگیشتی اول پسر منوا که پادشاه اوراتو بود ساخته شد و اولین بناهای محکم اورارتویی در ناحیه شرق رود ارس بوده است.موزه قلعه اربونی ارمنستان یکی از مکان های تاریخی است که مسافران تور ارمنستان علاقمند به مکان های تاریخی می توانند از این موضوع بازدید کنند.

Mozeh-Arbuni-Armenia1.jpg


گالری ملی ارمنستان

galery-melijpg.jpg

گالری ملی ارمنستان جز یکی از موزه های هنری که در سال 1921 تاسیس شده است.مجموعه ای با بیش از 19000 اثر از هنرمندان روس، ارمنی و اروپای غربی است.بعضا از آتار از موزه های هریتاژ (سنت پترزبورگ) و ترتیاکوف (مسکو) به این موزه انتقال یافته است.آثار هنرمندان ارمنی قرن 17 و 18 میلادی  و مجموعه خانواده لازارِو، بنیانگزاران موسسه زبان های شرقی در مسکو، موزه را غنا بخشیده است. بخشی از موزه به هنرمندان ارمنی خارج از کشور اختصاص داده شده آثار بی نظیری از هنرمندان اروپای غربی همچون وان دایک و روبنس نیز در این موزه نگهداری می شود. هنرمندان ارمنی آثار زیبایی رو بر مبنای فرهنگ و آداب و رسوم خود خلق کردن که برای شیفتگان هنر و علاقه مندان به فرهنگ ارمنستان بسیار جذاب است.

دلیجان ارمنستان 

diliojan.jpg

دلیجان ارمنستان از زیباترین شهرهای ارمنستان است که دارای هوایی معتدل با تابستانی خنک و زمستانی آفتابی و گرمی را دارد.دارای چشمه های معدنی با هوای تازه  که شفا بخشی چشمه ها مانند آب های ویچی در فرانسه می باشد. به همین دلیل برای کسانی که برای استراحت به شهر دلیجان ارمنستان می روند می توانند از آب گرم  و امکانات درمانی و تفریحی متنوعی برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد. شهر دلیجان ارمنستان در قسمت شرقی ارمنستان با کوههای قفقاز در دره رود اقسدف در ارتفاع ۱۱۰-۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است محصور شده می باشد رشته کوههای زیبای دلیجان که با پوشش جنگلی زیاد پوشیده شده است که شبیه مراتع در ارتفاعات کوه های آلپ است.مسافران تور ارمنستان می توانند لحظات خوشی را در این منطقه سپری کنند.

diliojan1.jpg

 

هامالیر ایروان ارمنستان

هامالیر جزء منحصر بفرد ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان است که فرمان دبیر وقت حزب کمونیست بنا شده است و طراح این اثر عقابی را در نظر گرفته که میخواهد از زمین برخیزد و در حال باز کردن بالهایش می باشد. در این مجموعه نمایشگاههای بین المللی، مسابقات ورزشی و کنسرت های مختلف اجرا می شود و از مهمترین امکانات این بنا پیت پاتیناژ (رقص روی یخ ) است که در طول سال قابل استفاده برای گردشگران تور ارمنستان می باشد.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.