شهر ابوظبی دبی

دوشنبه 24 مهر 1396 ساعت 14:35

شهر ابوظبی دبی پایتخت و دومین شهرستان پرجمعیت امارات متحده عربی است و همچنین پایتخت امارت ابوظبی و شیخ نشین های 7 گانه امارات متحده عربی است. در فدیم نام ابوظبی ام النار بوده است. ابوظبی نهفته در یک جزیره به شکل T به خلیج فارسی از ساحل غربی متصل است. جمعیت این منطقه در سال 2014، 1.5 میلیون نفر است.

ابوظبی خانه ادارات دولتی فدرال است. توسعه سریع ابوظبی و شهرنشینی، همراه با درآمد متوسط ​​نسبتا بالایی از جمعیت آن است که از شهر به یک شهر بزرگ و پیشرفته تبدیل شده است.امروزه در مرکز این کشور فعالیت های سیاسی و صنعتی، یک مرکز فرهنگی و تجاری صورت گرفته است. امارت ابوظبی از آنجایی که به علت وجود آب شیرین در دوران قدیم گله‌ای از (ظباء) یعنی آهو، قبل از ورود انسان به این منطقه در آنجا وجود داشته ‌است.در سال ۱۷۶۱ قبیله بنی یاس بعد از پیدا کردن آب شیرین در منطقه ساکن می‌شوند و نام منطقه را به خاطر وجود آهو ظباء  ابوظبی می‌گذارند.

امارت ابوظبی بین خط عرض ۲۲٫۵ شمالی و خط طولی ۵۱ و ۵۵ درجه شرقی از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است. مساحت آن حدود ۶۷۳۴۰ کیلومتر مربع است و حدود ۸۶٫۷ ٪ از مساحت خاک امارات متحده عربی را دربردارد و در ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است.

شهر ابوظبی از 3 منطقه تشکیل شده است که منطقه ابوظبی شامل ( شهر ابوظبی، پایتخت کشور امارات)، منطقه شرقی شامل ( شهر العین و توابع) و منطقه غربی شامل ( شهر بدع زاید و توابع) است. گردشگران تور دبی می توانند از این شهر بازدید کنند.

مطالب مرتبط:                      

تور دبی تابستان 96

تور دبی تیر 96

تور دبی مرداد 96 

تور دبی شهریور 96 

تور دبی پاییز 96

تور دبی مهر 96

تور دبی آبان 96 

تور دبی آذر 96 

تور دبی زمستان 96 

تور دبی دی 96 

تور دبی بهمن 96

تور دبی اسفند 96 

 تور دبی نوروز 97 

تور دبی از شیراز

تور دبی از تبریز

تور دبی از اصفهان

تور دبی از کرمانشاه

 تور دبی از مشهد

آفر تور دبی 

قیمت تور دبی  

 رزرو تور دبی 

تور دبی ارزان

نرخ ویژه تور دبی 

 ارزان ترین تور دبی

 تور لحظه آخری دبی

بهترین قیمت تور دبی

تور دبی 4 روز دبی 

تور دبی 5 روز دبی

 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.