معماری باکو

یکشنبه 3 دی 1396 ساعت 16:12

باکو معماری بی نظیری دارد، از هسته شهر قدیمی تا ساختمان های مدرن و طرح جادویی بندر باکو. بسیاری از ساختمان های برجسته شهر در اوایل قرن بیستم ساخته شده بودند، زمانی که عناصر معماری سبک های اروپایی در سبک اکلوتی ترکیب شدند. بدین ترتیب، باکو یک ظاهر اصلی و منحصر به فرد دارد و آن را شهرت پاریس از شرق می نامد.


حمام 

سنت هام در باکو جالب است. تعدادی از همام های باستانی در باکو به قرون 12، 14 و 18 وجود دارد. قیمت تور باکو حمام نقش مهمی در ظاهر معماری باکو بازی می کند.


تذه بیه حمام

Teze Bey محبوب ترین حمام (حمام سنتی) در باکو است. این در سال 1886 در مرکز باکو ساخته شد و در سال 2003 به طور کامل بازسازی و نوسازی شد. Teze Bey همراه با امکانات مدرن این هتل دارای استخر شنا و جزئیات معماری با الهام از حمام های شرقی، روسی و فنلاند است.


گوام هامام 

حشره کش در طول کاوش های باستان شناسی زیر شن و ماسه کشف شد. از این رو نام: حمام حمام (حمام ماسه). این زمانی بود که در قرن های 12 تا 14 امده بود.


بایرامی هامام

در زمان های قدیم بایراملی همام "بیهم" نامیده شد. ساختار اولیه بعدها در قرن 12-14 ساخته شد و در سال 1881 بازسازی شد.


آقا میکاییل همام

آقا مایکایل هامام در قرن هجدهم توسط حاجی آقا میکاییل در خیابان کیچیک گال در شهر قدیم (icherisheher) ساخته شد. هنوز هم در محیط باستانی خود عمل می کند. حمام برای روزهای دوشنبه و جمعه و برای روزهای دیگر زنان است.


معماری مدرن و پسامدرن در اوایل دهه 2000 ظاهر شد. با توسعه اقتصادی، ساختمان های قدیمی مانند "آتلانتا خانه" برای تخریب ساختمان های جدید از بین رفتند. ساختمان های با کلاهک های شیشه ای در اطراف شهر ظاهر شده است، برجسته ترین برج ها عبارتند از برج آذربایجان، مرکز فرهنگی حیدر علی اف، برجهای شعله، سالن کریستال باکو، شهر باکو باکو و برج SOCAR. این پروژه ها همچنین توجه رسانه های بین المللی را جلب کرد؛ برنامه های قابل توجه مانند مهندسی افراطی Channel Discovery کانال هایی را که بر تغییرات شهر تاثیر می گذارد، مورد توجه قرار دادند.


شهر قدیمی باکو، همچنین به عنوان شهر بابل باکو شناخته می شود، به سکونت باکو باکو اشاره دارد. بیشتر دیوارها و برج ها، که پس از فتح روسیه در سال 1806 تقویت شد، جان سالم به در بردند. این بخش با منظره پیچیده ای از کوچه های باریک و ساختمان های قدیمی است: خیابان های مخروطی از قصر شیرینشاه ها، دو کاروانسراها، حمام ها و مسجد جامو (که برای نگهداری موزه فرش و هنر ملی آذربایجان استفاده می شود) مسجد دوباره) هسته شهر قدیمی نیز دارای ده ها تن از مساجد کوچک است، که اغلب بدون هیچ علامت خاصی برای تشخیص آنها به عنوان مثال وجود دارد.


در سال 2003، یونسکو شهر داخلی را در لیست میراث جهانی در معرض خطر قرار داد،قیمت تور باکو  با اشاره به آسیب های ناشی از زلزله نوامبر 2000، حفاظت ضعیف و همچنین تلاش های بازسازی "مشکوک"


موسیقی و رسانه


کریستال سالن باکو در مسابقه یوروویژن 2012

صحنه موسیقی در باکو را می توان به دوران باستان و روستاهای باکو پی برد، که به طور عمده به عنوان سرچشمه های ماخانا و تفنگ در آذربایجان مورد احترام قرار می گیرد. 


در سال های اخیر، موفقیت های هنرمندان آذربایجانی از قبیل آیزل، فرید مامدوف، سابینا بابایوا، صفورا و النور هیسینوف در مسابقه یوروویژن، به طور قابل ملاحظه ای از مشخصات موسیقی صحنه موسیقی باکو را افزایش داده است که موجب توجه بین المللی شده است. پس از پیروزی نماینده آذربایجان، الدار و نیگار در مسابقه یوروویژن 2011، باکو میزبان مسابقه یوروویژن بود.


2005 برجسته در توسعه جاز آذربایجان در شهر بود. این خانه به نوازندگان افسانه ای جاز مانند وفا مصطفی زاده، عزیزا مصطفی زاده، رفیف بابایف و باران سلطانوف بوده است.] در بین نمایشگاه ها و جشنواره های برجسته سالانه باکو، جشنواره بین المللی جاز بین المللی باکو است که دارای برخی از نام های جاز نامطمئن ترین در جهان است. 


همچنین مرکز باتجربه مرکز موغم در باکو، که در بلوک باکو، کاخ گلستان و کاخ بوتا، یکی از مراکز اصلی اجرا و مراکز موسیقی در شهر واقع شده است، وجود دارد. 


اکثریت شرکت های رسانه ای آذربایجان (از جمله تلویزیون، روزنامه ها و رادیوها، از جمله تلویزیون آذربایجان آذربایجان، تلویزیون Ictimi، تلویزیون لیدر و تلویزیون منطقه ای) در باکو مستقر هستند. فیلم The World is Not Enough و Armband Diamond در شهر قرار دارد، در حالی که مرد دوزیستان شامل چندین صحنه فیلم برداری شده در شهر قدیمی است.


از ایستگاه های رادیویی شهر، رادیو Ictimai، رادیو آنتن، Burc FM، FM Avto، رادیو ASAN و Lider FM Jazz بعضی از رقبای با نفوذ با مخاطبان بزرگ ملی هستند.


برخی از روزنامه های با نفوذ ترین روزنامه های آذربایجان روزنامه آزادیخ، زانان (زمان)، باکینسکی رابوچی (کارگر باکو)، اکو و انگلیسی باکو امروزه را شامل می شود.


باکو نیز در بازی ویدیویی Battlefield 4 مشخص شده است.


شب زنده داری

باکو دارای یک رایحه پر جنب و جوش است

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.